Bytów. 40 lat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

piątek, 7 czerwca 2013 r., 19:01
fot. Leszek Literski

W Bytowskim Centrum Kultury odbyły się uroczystości związane z obchodami 40-lecia istnienia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bytowie. Podczas święta placówki przedstawiono dotychczasową historię oraz dorobek ośrodka. Jak zawsze przy takich uroczystościach, nie zabrakło życzeń, kwiatów oraz upominków od zaproszonych gości.

Dzisiaj, 7 czerwca odbyły się uroczystości związane z 40-leciem funkcjonowania Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bytowie. Przed południem w Bytowskim Centrum Kultury spotkali się byli i obecni przedstawiciele placówki oraz ich wychowankowie. Nie zabrakło zaproszonych gości z całego powiatu jak również z zaprzyjaźnionych, podobnych ośrodków za granicy.

Na początek zaprezentowano krótką historię placówki. Następnie osobom, które przyczyniły się i pomagały w jego funkcjonowaniu wręczono pamiątkowe statuetki. Trzem absolwentom szkoły: Sabinie Stenka, Arielowi Czerwińskiemu i Janowi Wiczkowskiemu wręczono "Dzwony Szczęścia", symboliczną pamiątkę, za to, że po skończeniu szkoły poradzili sobie w życiu.

Na zakończenie tej części uroczystości teatrzyk szkolny "Raz-Dwa-Trzy" przedstawił krótkie przedstawienie "Mały Książę". Nie zabrało życzeń oraz drobnych upominków od zaproszonych gości.

Po prezentacji w BCK uczestniczy ruszyli barwnym korowodem ulicami Bytowa do siedziby placówki, gdzie odsłonięto rzeźbę wykonaną przez lokalnego artystę, Piotra Janka pod nazwą "Kaszubska kapela". Uroczystości zakończyło zwiedzanie ośrodka.

Leszek Literski


Nie ma jeszcze żadnych opinii do tego artykułu. Masz szansę skomentować go jako pierwszy.